2011 m. vasario 3 d., ketvirtadienis

JTBA mokymai Kulautuvoje

2011 m. sausio 21 – 25 dienomis Kulautuvos jaunimo namuose vyko mokymo kursai jaunimo iniciatyvų ir jaunimo mainų projektų organizatoriams. Šiuose mokymuose dalyvavo ir mūsų jaunimo iniciatyvinės grupės „Židinys“ nariai – Sandra ir Daniil. Penkias dienas vyko intensyvus darbas, kurio metu įgijome daug žinių, įgūdžių ir praktikos.
         Mokymų programos vadovai buvo Jūratė Švėgždienė ir Artūras Malinauskas – neįkainojamą patirtį šiame projekte turinčios asmenybės. Pirmąją mokymų dieną mes paskyrėme susipažinimui ir komandos formavimui. Dienos pabaigoje supratome, kad sudaryta komanda yra stipri.
         Antrą dieną nuo ankstaus ryto nusiteikėme produktyviam darbui. Kiekviena organizacija pristatė savo iniciatyvą arba mainų projektą įvairiausiose vietose. Mūsų komanda savo projektą pristatė pirmoji. Šiam tikslui pasirinkome lauke esančius žalius vartelius ant kurių pakabinome parengtus plakatus. Išklausėme dar dešimties projektų pristatymus. Keletas mus labai sudomino: Visagino vaikų kultūros namų mainų projektas „The key to success“, nekomercinio kultūros centro iniciatyva „Kol jaunas išvažiuosiu“, Lietuvos jaunimo centro mainų projektas „Under the wings of imagionation III“ ir kiti. Po to darbą perėmė mūsų mokymų vadovai Jūratė ir Artūras, kurie mus supažindino su jaunimo iniciatyvų ir mainų turinio bei metodų kokybėmis: neformalaus ugdymo principais, aktyviu dalyvavimu, asmeniniu tobulėjimu ir Europine dimensija. Mokymasis vyko ne tik vienoje grupėje, bet ir skirtingose komandose. Po kiekvienos dalies apibendrindavome gautas žinias. Dienos pabaigoje sužinojome kas yra „youthpass“ ir kokias galimybes jis suteikia.
         Mokymams įpusėjus dalyviai įgijo daug žinių atlikdami praktines užduotis. Per 40 minučių reikėjo atlikti 15 darbelių visai komandai. Visi nariai aktyviai įsitraukė į užduočių įgyvendinimą. Šis etapas dar kartą parodė, kad dalyviai susibūrė į stiprią komandą. Atlikę užduotis, kiekvienas įsivertinome tokias kokybes: planavimo, aktyvaus dalyvavimo, iniciatyvos, kūrybiškumo ir kitas. Kitą dienos dalį mažose grupelėse nagrinėjome projekto sklaidos poveikį, jo matomumą ir rezultatų sklaidą, kurios poveikis pasireiškia keturiais lygmenimis:
  1. Aš. Kiekvienas tobulėja ir įgyja naujų įgūdžių.
  2. Grupė. Visų pirma tobulinamas bendradarbiavimas. Dirbant grupėje atrandami bendri interesai.
  3. Bendruomenė. Skatinamas pilietiškumas, naudinga informacija ir problemos pasiekia didesnę dalį žmonių.
  4. Europa. Net ir nedidelis projektas gali palikti pėdsaką Europoje, o tai galima padaryti skatinant pilietiškumą ir toleranciją.
         Prieš paskutinę dieną mokymuose įtvirtinome jų metu gautas žinias ir įvykdėme jaunimo iniciatyvas gyvai. Per vieną dieną mums davė užduotį – parašyti projektą ir jį įgyvendinti. Pirmiausia reikėjo išsikelti problemą ir rasti būdus jai išspręsti. Mūsų komanda pasirinko Kulautuvos jaunimą, kuris nėra pakankamai užimtas. Komandoje aptarėme galimus būdus spręsti šią problemą. Visi vienbalsiai pasirinkome jaunimo užimtumo skatinimą ekstremaliu sportu. Netoli esančiame miške įrengėme pramogų zoną ir šalia Kulautuvos jaunimo namų surengėme kerlingo varžybas. Ši patirtis leido suprasti, kad įgyvendinant projektą yra svarbiausia jame dalyvaujančių žmonių lūkesčiai ir jų įgyvendinimo lūkesčiai.
         Paskutinę dieną jaunimo tarptautinio bendradarbiavimo agentūros projektų koordinatorė Loreta Eimontaitė supažindino su projekto administravimo, ataskaitų rengimo ir finansiniais aspektais. Mokymų dalyviai jos aktyviai klausinėjo apie projekto ataskaitų rašymą. Mokymams baigiantis įvyko jų įvertinimas, kurio metu aptartos įgytos žinios, įgūdžiai ar net pasikeitęs požiūris į daugybę dalykų. Labai džiugu, kad šia patirtimi galėsime pasidalinti su savo iniciatyvine grupe ir net patobulinti savo projektą Liepsnojantis „Židinys“.


Sandra ir Daniil


Prie projekto veiklos finansavimo prisidėjo Europos Sąjunga.
Už informacijos pateikimą šiame puslapyje atsako jaunimo iniciatyvinė grupė "Židinys". Jaunimo tarptautinio bendradarbiavimo agentūra neatsako už šiame puslapyje pateiktos medžiagos panaudojimą.
        

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą