2013 m. kovo 7 d., ketvirtadienis

Naujausioji spektaklio "Byla Nr. 98" versija Vilniaus įgulos karininkų ramovėje ir Vilniaus mokytojų namuose!


1972-ieji, gegužės 14 (Kalantos susideginimo) diena. Įtampa tvyro Kauno gatvėse – nepatvirtintais duomenimis, protestuodamas prieš sovietinę santvarką jaunuolis susidegino Muzikinio teatro kiemelyje. Kas jį paskatino žengti šį drastišką žingsnį? Kokią žinią jis nešė bendraminčiams ir priespaudos šalininkams? Kas buvo suguldyta paslaptingoje byloje, kurios numeris 98? Ir kaip įvykiai klostėsi toliau...?

Šiuos klausimus gvildena Liepsnojančio Židinio Tearto trupė savo naujausioje 2 veiksmų istorinės dramos "Byla Nr. 98" versijoje. Vilniaus "Židinio" suaugusiųjų gimnazijos mokiniai dalinasi savo interpretacija apie 40-ies metų senumo įvykius, bando pajusti ir perteikti tų laikų jų bendraamžių patiriamus iššūkius bei vidinius konfliktus, kovojant ne tik už savo pačių, bet ir už savo Tėvynės laisvę.

Lietuvos bažnyčios kronikų bei Romo Kalantos susideginimo 40-mečiui, Romo Kalantos 60-mečiui skirto spektaklio scenarijaus autoriai: Sandra Latanauskaitė, Alina Martinkutė, Edvinas Šimulynas, režisierius Edvinas Šimulynas.

Balandžio 9 d. Vilniaus įgulos karininkų ramovės didžiojoje salėje, Pamėnkalnio g. 13, Vilnius. Po spektaklio vyks diskusija. Renginio trukmė 120 min. (pertrauka 15 min.)
Įėjimas NEMOKAMAS.

Balandžio 11 d. Vilniaus mokytojų namų didžiojoje salėje, Vilniaus g. 39, Vilnius. Spektaklio trukmė 90 min. (pertrauka 15 min.)
Įėjimas NEMOKAMAS.

Vaidina:
Simonas Laužikas (Romas Kalanta)
Sigitas Kuklys (Gražvydas)
Irena Zenkevič (Marija)
Ričardas Subatniekas (Aleksej Semionovič)
Ernestas Dubovikas (Tautvydas)
Ričardas Brazevičius (Tutkus)
Mykolas Sarapinas (Vabalas)
Laima Koobas (Mantė)
Miglė Juršėnaitė, Jovita Sčastnaja (Miglė)
Justina Jakaitė (Svetlana)
Albertas Bendarus (Michail Kirilovič)
Kasparas Žukas (Kunigas, gatvės muzikantas)
Elvyra Liutynskaja (Natalija)
Evelina Novikova, Jovita Sčastnaja (Mama)

Fotografas Maksim Mirošnikov (minimal@ml.lt)
Afišos dizainerė Rasa Jonikaitė (www.joniart.com)
Komentarų nėra:

Rašyti komentarą